Blog

PSE NUK DUHET T’I LËSH NË BANKË PARATË E KURSYERA?

Për gjithë miqtë dhe blerësit e pronavë të patundshme… si dhe për gjithë ata që akoma nuk e kanë kuptuar cfarë do të thotë real estate dhe se si në gjithë botën ka qenë sekreti i vënies së pasurisë! Më lejoni të filloj duke ju thënë që jam në sektorin e pronave të

Read more

Procesi i blerjes!

Blerës, o Blerës…ti më shumë se kushdo duhet të më lexosh! Akoma më e vështirë paska qenë për ty, apo jo? Të ka ndodhur të duash të blesh nje veshje të bukur për një darkë, por, edhe pse i ke lekët, edhe pse bredh në gjithë dyqanet e qytetit, asnjëherë nuk e gjen dot

Read more

Ke nxjerrë shtëpinë në shitje? Mëso 4 truke qe ta shesësh më shtrenjtë

 Ehhh, sa e veshtire paska qene!! Keto fjali I degjojme shpesh gjate punes sone te perditshme, nga shume kliente te cilet perballen me sasine e madhe te informacionit dhe vendimeve qe duhet te marrin, sapo vendosin te shesin pronen e tyre. E dime edhe ne, nuk eshte e lehte! Brenda atyre mur

Read more

Çmimi mesatar i shitjeve te pronave ne Tirane

THE POINT Real Estate me nje ekspertize te gjere ne fushen e ndermjetesimit te pronave, ve re qe Tirana dhe rrethinat e saj po rritet. Tirana eshte shnderruar ne nje qytet te admirueshem me energjine moderne dhe vitale te nje metropoli qe ende mbart shijen e qytetit te vogel ne.·       Zona 1 -

Read more

A duhet te blej apo te rri me qira ?

·         A duhet të blej apo të rri me qira? Blerja e një prone mund të jetë vërtet një investim i madh. Kjo do të thotë që ndoshta për disa, marrja me qira e shtëpisë së tij mund të jetë një opsion më i përballueshëm. Por në situatën aktuale të tregut të fin

Read more

PYETJET MË TE SHPESHTA QË BËJNË BLERËSIT

Je duke blerë shtëpinë e parë apo të pestë, procesi I blerjes së një prone krijon shumë emocione dhe ndjesi nga më të ndryshmet. Një nga mënyrat më të mira për t’u siguruar që ky proces të mos krijojë ngarkesa negative është duke marrë më p

Read more

The Point Real Estate eshte nje agjensi imobilare e cila ofron prona per shitje dhe qera ne te gjithe Shqiperine. Tek ne ju mund te gjeni lehtesisht cfaredolloj prone, qofte per blerje, shitje apo qera. Ne kujdesemi qe te ofrojme tek klientet tane prona qe ato duan, sipas specifikimeve te tyre. Je nje student qe po kerkon nje prone me qera, nje individ cili kerkon te bleje nje prone, nje pronar qe kerkon te shese nje prone, ne jemi zgjidhja e duhur. Tek The Point Real Estate do te gjeni mbi 200 prona per shitje dhe mbi 300 prona me qera. Shumellojshmeria e pronave qe ne disponojme e ben me te lehte zgjedhjen tuaj. Ne nuk mjaftohemi thjesht me gjetjen e prones por jemi aty per te sherbyer gjer ne fund qe klineti jone te mare sherbimin me te mire dhe te mbetet I kenaqur me ne. Per ne klineti eshte partneri jone, gjetja e nje prone sipas kerkesave te tij eshte detyra jone te cilen e realizojme me aq shume dashuri dhe perkushtim. Ne ofrojme prona per klientet tane duke filluar nga apartamentet e reja apo te vjetra ne Tirane apo qytete te tjera, vila luksoze, shtepi, zyra, bare, hapesira per banka si dhe toka ne te gjithe Shqiperine. Pronaret me te cilet punojne, na ndihmojne per ta bere punen me te thjeshte nepermjet ofrimit te pronave te cilat jane ne kushte shume te mira. Shitja apo dhenia me qera e ketyre pronave eshte me e lehte per ne. The Point Real Estate ofron nepermjet agjeteve te saj nje shumellojshmeri pronash, duke filluar nga pronat e vecanta, ambjentet komerciale si dhe ambjente rezidenciale. Pronat e vecanta perfshijne te gjitha ato prona te cilat kane disa karakteristika qe i dallojne ng ate tjerat. Tek ne do te gjeni nje shumellojshmeri pronash me specifikime te ndryshme, cka do ju ndihmoje ju per te perzgjedhur nje prone te vecante. Agjensia jone imobilare ofron edhe ambjente komerciale si banke, bare, hotele, zyra, restorante, dyqan, magazine. Ambiente komerciale ofrohen sipas llojit te biznesit qe klienti kerkon te krijoje. Numri i madh i amjenteve komerciale qe ne ofrojme e ben shume te lehte zgjedhjen e klientit. Ne agjensine tone ne ofrojme gjithashtu edhe ambjente rezidenciale duke filluar nga, apartamentet, grasionere, shtepi pushimi, shtepi private e vila. Ambientet rezidenciale qe agjensia jone disponon jane ne kushtet me te mira si dhe ndodhen ne zona strategjike te Tiranes apo edhe qyteteve te tjera te Shqiperise. Ne ambiente rezidenciale qe ne ofrojme disponojme edhe shtepi pushimi, per tu ardhur ne ndihme te gjithe atyre qe kerkojne nje vend sa me te mire per te pushuar. Ne agjensine tone ne operojme me 7 agjent shitje. Agjentet tane jane ne cdo moment ne dispozicion te klientit per ti ofruar atij sherbimin e duhur. Agjentet nuk sherbejne vetem per te ndihmuar klientin per te gjetur pronen qe kerkon por per ti ofruar atij te gjitha sherbimet e nevojshme qe ajo prone te behet e tija dhe ai te mbetet i kenaqur.